Kontakty
Kontakty

Interna

Komplexní diagnostika a léčba interních onemocnění. Předoperační vyšetření s následnou předoperační přípravou, před každým typem operace., Sledování a léčba nemocných se všemi typy poruch metabolizmu tuků.

Kde nás najdete

Sagena I, 8. pěšího pluku 2450

Recepce: +420 553 030 830

 

Před každým vyšetřením musíte být vždy nahlášeni na recepci ve 3. patře.

Ošetřuje vás

MUDr. Jana Gajdošíková

MUDr. Peter Baľa

MUDr. Miroslava Kodajová

Interní všeobecná ambulance

Interní lipidová ambulance

V lipidové ambulanci se zaměřujeme na sledování a léčení nemocných se všemi typy poruch metabolizmu tuků. Nemocní s vysokými hladinami cholesterolu či triglyceridů v krvi mají obvykle zvýšené riziko vzniku aterosklerózy a z pramenících cévních onemocnění především infarktu myokardu, cévní mozkové příhody a dalších.

Účel péče naší poradny je do značné míry preventivní a klade si za cíl, buď oddálit vznik cévních chorob, nebo jim úplně předejít. To se týká zejména pacientů s tzv. familiární hypercholesterolemií, která je podmíněna geneticky a pacientů, kteří mají zjištěné vysoké laboratorní hodnoty a zatím se u nich žádná z těchto chorob neprojevila. Ambulance je navázána i na celorepublikový projekt MedPed, který se zabývá genetickým průkazem těchto odchylek a vyhledáváním celých rodin, které jsou rizikové z hlediska KV onemocnění.

V posledních desetiletích máme k dispozici již velmi účinné možnosti, jak ovlivnit poruchu tukového metabolizmu a zkušenosti z práce naší ambulance ukazují, že asi 90% všech pacientů dlouhodobě výrazně zlepšeny hodnoty hladin tuků a tento účinek přetrvává i po léta u spolupracujících pacientů sledovaných a léčených dlouhodobě.

EKG

EKG je velmi jednoduché, nenáročné a hlavně nebolestivé vyšetření, díky kterému lékař přehled o elektrické aktivitě Vašeho srdce. Každý stah srdečního svalu je doprovázen vznikem slabého elektrického napětí, které se šíří na povrch Vašeho těla, kde ho lze snímat EKG. Pokud někde v srdci dojde ke změně elektrické aktivity, může se lékař domnívat, že je Vaše srdce nemocné.

Infúze

Infúzní pracoviště zajišťuje pohodlnou a komfortní aplikaci infúzí, které napomáhají našim pacientům ke snížení a léčení nejen chronických bolestí, ale i těžkých akutních stavů. Toto pracoviště je využíváno nejen našimi odbornými lékaři, ale především lékaři z města a okolí.

Novinkou je aplikování série infúzí podporujících prokrvení končetin (tzv. vasodilatačních) u pacientů se zúžením či ucpáváním končetinových tepen.

Toto naše pracoviště se stalo velmi žádaným a vyhledávaným pacienty i lékaři.

Přihlášení k mému účtu

icon

E-mail / Login:

Heslo:

Zapomenuté heslo